5 skutecznych wtyczek WordPress, które na pewno ułatwią ci pracę nad stroną

Każdy szanujący się web developer wie, że nie warto jest tworzyć wszystkich rozwiązań dla serwisu samemu, lepiej jest skorzystać z gotowych rozwiązań. W tym artykule przedstawię wam 5 stabilnych wtyczek, które na pewno pomogą Ci stworzyć nowoczesną stronę internetową, tak więc zaczynajmy.

Revolution Slider

Jak sama nazwa wskazuje, wtyczka ta odpowiada za Slider, jest to tzw. kombajn, jeżeli chodzi o ilość dostępnych opcji/możliwości. Dodatkowo producenci tej wtyczki oferują bardzo dużą ilość gotowych rozwiązań sliderów, które możecie zobaczyć na ich autorskiej stronie.

Następną zaletą jest stała kompatybilność Revolution slider z wersja WordPress’a. Jak wszyscy dobrze wiemy to nie ma nic gorszego niż wtyczka, która nie jest wspierana i prawdopodobnie wykrzaczy się w ciągu 3-4 większych aktualizacji wordpressa.

Jeżeli chodzi o posługiwanie się samą wtyczką slidera to moim zdaniem nie ma prostszego panelu. Od momentu zainstalowania wtyczki, i dodaniu pierwszego slidera, wtyczka prowadzi nas krok po kroku po całym panelu. Dodatkowo warto podkreślić, że w sieci jest mnóstwo tutoriali jak zrobić estetyczne slidery właśnie w Revolution Slider.

Koszt tej wtyczki wynosi około 100zł netto.

Contact Form 7

Jest to jedna z najpopularniejszych wtyczek, jeżeli chodzi o formularze na stronie internetowej WordPress. Contacy Form 7 cieszy się wielkim uznaniem ze względu na jego prostotę obsługi. Sam nowego maila składa się z 3 sekcji.

1. Sekcja odpowiada za wygląd formularza, ilość pól, rodzaj pól. Co ciekawe w tej sekcji można dodawać własny kod HTML.

2. Sekcja odpowiada za zebranie wszystkich danych z pól, które wypełnił użytkownik, a następnie zebranie ich w jedną całość i przesłanie na podanego maila.

3. Sekcja odpowiada za dodatkowe opcje Contact forma np. popularny dzisiaj kod acceptance_as_validation: on , który odpowiada za walidację przycisku – zgoda na regulamin

Co jest bardzo interesujące ta wtyczka jest całkowicie bezpłatna i dodatkowo cały czas wspierana i rozwijana. Zatem jeżeli szukasz sprawdzonej wtyczki do formularza to zdecydowanie polecam właśnie Contact Form 7.

Shield Security

Jak sama nazwa wskauzje Shield Security odpowiada za bezpieczeństwo na stronie internetowej. Sama wtyczka jest bezpłatna a posiada szereg ciekawych opcji jak np. możliwość zmiany linku do panelu czy też blokada jakiej kolwiek edycji/zmiany na stronie internetowej. Co ciekawe Shield Security ma wbudowany system raportowania i automatycznego skanowania. Jeżeli wtyczka napotka jakąś nieprawidłowość po stronie plików strony to wysyła maila z informacją jaki plik jest podejrzany o infekcje.

W takim momencie mamy możliwość podmiany pliku na nowy z repozytorium lub usunięcie go. Oczywiście istnieje także możliwość ręcznego sprawdzenia pliku i w wypadku wirusa można go ręcznie usunąć. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak usunąć wirus z WordPress zapraszam do mojego artykułu.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że ta wtyczka jest jedną z lepszych jeżeli chodzi o zabezpieczanie strony internetowej.

WP Super Cache

Bardzo popularna wtyczka mająca przeszło 1 milion aktywnych instalacji. W takim razie do czego ona służy? Tak jak nazwa podpowiada służy do Cachowania strony. Czym jest Cachowanie strony? Najprościej będzie przedstawić na przykładzie, zatem załóżmy, że naszą stronę odwiedza duża ilość użytkowników, którzy stale wracają. WP super cache powoduje, że strona zapisuje się w pamięciu podręczniej przeglądarki klienta i w momencie kiedy on wchodzi ponownie na strone, wyświetla mu się strona błyskawicznie ponieważ cała lub duża część plików tej strony jest już zapamiętana w pamięci podręcznej.

Przy tym wyjaśnieniu rodzi się pytanie, „to znaczy, że użytkownik nie widzi aktualności na stronie?” otóż i tak i nie, pamięć przeglądarki jest pamięcią ulotną. Pamięta ona tak długo informację o tej stronie jak ustawimy w opcjach WP Super Cache.

Wtyczka jest całkowicie darmowe i cały czas rozwijana więc zapraszam do testowania 🙂

ReSmush.It Image Optimizere

Jest to mniej znana wtyczka jednak bardzo przydatna w momencie optymalizacji grafik na stronie.

Cały luksus polega na tym, że reSmush może zoptymalizować wszystkie grafiki na stronie przy kliknięciu tylko jednego przycisku i ustawienia jakości (skala od 1 do 100). Osobiście zazwyczaj ustawiam na 90, przy takim osłabieniu jakości oko ludzkie nie jest w stanie wykryć różnicy a zawsze uda się zmniejszyć rozmiar grafik..

Wtyczka jest całkowicie darmowa i cały czas wspierana. Jeżeli szukasz jakiegoś narzędzia do optymalizacji grafik to zdecydowanie polecam właśnie reSmush.It

Dziękuję za przeczytanie artykułu, mam nadzieje, że się spodobał. Jeżeli masz jakieś pytania bądź wątpliwości zapraszam do komentowania.