Co to jest CMS i jakie są jego korzyści?

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem swoich pieniędzy w stronę internetową? Zdecydowanie jest to bardzo dobry pomysł, jednak przed samym zleceniem strony internetowej warto przemyśleć czy wybrać stronę internetową na systemie CMS czy na dedykowanym. W tym artykule omówię czym jest system CMS i jakie są jego główne zalety. No to zaczynajmy.

Czym jest system CMS?

System CMS jest to mechanizm pozwalający na edycję strony internetowej z poziomu panelu administracyjnego a nie kodu. Charakterystyczne dla każdego systemu CMS jest, że korzystają z bazy danych i właśnie tam przechowują dane takie jak: konta użytkowników, zamówienia, archiwa wpisów, co ważne baza danych jest niezbędnym elementem funkcjonowania takiej strony.

Prawdopodobnie słyszałeś/łaś o systemach takich jak WordPress, Joomla czy Drupal. Są to najbardziej popularne systemy CMS na świecie, oczywiście nie jedyne, na rynku istnieją setki autorskich systemów, które są równie dobre co wymienione wyżej, jednak w przypadku WordPress’a, Joomli i Drupala mamy zapewnione, że te systemy będą zawsze rozwijane przez co stabilne i zabezpieczone. Wynika to z dużych społeczności tych systemów.

Który system CMS wybrać?

Pracowałem na wszystkich wymienionych powyżej systemach CMS. Z pośród trzech najpopularniejszych, najlepszym jest zdecydowanie WordPress. Wygrywa on przede wszystkich intuicyjnym panelem administracyjnym. Każda zakładka w menu jest opisana wprost i określa dany moduł na stronie internetowej, co więcej w sieci istnieją setki poradników na temat obsługi tego systemu, nie wspominając ponownie o jego dużej społeczności, jeżeli potrzebujemy pomocy w obsłudze to na pewno ją znajdziesz.

CMS WordPress – prosty system do wypozycjonowania

WordPress nie jest tylko prosty w obsłudze ale także, technicznie dobrze dostosowany do potrzeb wyszukiwarki. Wszystkie zmiany pozycjonerskie takie jak zarządzanie linkami czy też optymalizacje szybkości są bardzo proste do wdrożenia. Dzięki bogatej społeczności, zostało stworzonych naprawdę mnóstwo dodatków (wtyczek), które możemy bezpłatnie pobrać z repozytorów. Wtyczki mają za zadanie wspomóc naszą stronę pewnymi funkcjonalnościami albo technicznymi albo wizualnymi np. istnieją wtyczki, które zmniejszają wielkość plików wszystkich grafik na naszej stronie internetowej, dzięki czemu strona działa znacznie szybciej.

Warto wiedzieć, że sam WordPress został stworzony na potrzeby blogowe, a wyszukiwarka Google jest wyszukiwarką tekstową, zatem te dwa tematy uzupełniają się od samego początku ich zaprojektowania. Oddając naszą stronę internetową na WordPress do firmy pozycjonerskiej na pewno nie usłyszymy słów, że nic się nie da zrobić na tej stronie internetowej, zatem możesz być spokojny/na o marketing strony.

Podsumowując

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu przekonałem Cię do zakupu strony internetowej na WordPress to zapraszam do kontaktu, a zrobię ci profesjonalną stronę w naprawdę atrakcyjnej cenie, co więcej posiadam naprawdę szybkie terminy realizacji projektów. Nowa strona internetowa nawet w 2 tygodnie.