Dlaczego warto zainwestować w stronę internetową WordPress?

Jeżeli rozpoczynasz przygodę z własną działalności to musisz pamiętać o założeniu własnej strony internetowej. Od wielu lat istnieje przysłowie „Jeżeli nie ma Cię w internecie to nie istniejesz”, coś w tym przysłowiu jest a mianowicie każdy potrzebuje swojej reklamy, która pracuje na sukces firmy 24h/7, przy stosunkowo niskich kosztach. Strona internetowa nie musi być wizytówką, może to być także główny handlowiec firmy, który dostarcza codziennie nowe zapytania a co za tym idzie klientów. W takim razie na jaki system CMS wybrać na swoją stronę?

CMS – system zarządzania treścią

Mogło ci się obić o uszy słowo WordPress lub CMS w kontekście stron internetowych. O co w tym wszystkim chodzi? Otóż CMS (z ang. content management system) czyli system zarządzania treścią to mechanizm, pozwalający obsługiwać stronę internetową nawet przez niedoświadczoną osobę. Strona internetowa na systemie CMS może zostać tak dostosowana, że każdy element strony jest zmienialny z panelu. Na Polskim rynku jest sporo takich systemów, najpopularniejsze z nich to: WordPress, Joomla, Drupal. Jaki system wybrać? Osobiście polecam system WordPress.

Dlaczego warto założyć stronę na WordPress?

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią. Charakteryzuje się bardzo intuicyjnym panelem administracyjnym oraz bezpieczeństwem. Strony internetowe utworzone na tym systemie, mają naprawdę długą żywotność (przy odpowiednim administrowaniu strony). Co ważne WordPress jest cały czas rozwijanym systemem, za którym stoją tysiące web developerów. Jeżeli szukasz systemu, którym łatwo zarządzać to zdecydowanie WordPress spełnia ten warunek.

WordPress – strony internetowe na miarę biznesu

Zastanawiasz się czy strona internetowa na CMS WordPress jest odpowiednia dla twojego biznesu? Niezależnie w jakiej branży pracujesz to witryna internetowa na tym systemie to dobre rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ system ma za zadanie ułatwić właścicielowi strony administrowanie treściami i grafikami, natomiast zakodowanie wyglądu i funkcjonalności strony to rola web developera, który nie posiada żadnych ograniczeń (oprócz technologicznych). System WordPress umożliwia tworzenie zarówno złożonych stron internetowych jak i prostych.

Wsparcie ze strony specjalistów

Tak jak napisałem wcześniej, społeczność systemu WordPress jest naprawdę liczna i zawsze możesz liczyć na pomoc. Jest to naprawdę wielką zaletą, w przypadku dedykowanych CMS jesteś uzależniony od firmy, która ten CMS wykonała. Prawdopodobnie mało osób podejmie się ingerowania w własno ręczni stworzony system. Dlaczego? Odpowiedź jest dosyć prosta, ponieważ każdy programista ma inny styl pisania, stosuje inne rozwiązania. Dlatego czasem koszt samej modyfikacji aktualnej strony jest identyczny co koszt nowej witryny.

Co więcej? Dzięki popularności systemu istnieje wiele tutoriali pomagających na perfekcyjne opanowanie panelu administracyjnego. Nie tylko pisane lecz także filmiki na youtube.

Ile kosztuje strona internetowa na systemie WordPress?

Cena strony internetowej jest bezpośrednio uzależniona od modułów jakie na niej mają występować. Kolejnym punktem jest ilość zakładek, im większa ilość zakładek tym bardziej możemy się spodziewać wyższej ceny. System WordPress jest wyposażony w dużą ilość gotowych szablonów więc jeżeli zdecydujemy się na gotową stronę to możemy liczyć na niższą cenę w zakresie od 1000 zł do 1500 zł netto. Co jeżeli chcesz indywidualny projekt graficzny? Wtedy cena zaczyna się od 2500 zł netto.

WordPress – idealny pod pozycjonowanie

Strony internetowe oparte na systemie WordPress są bardzo wygodnie pod optymalizacje. Dzięki czemu poprzez nie dużą ilość działań możemy uzyskań naprawdę dobre wyniki w wyszukiwarce Google. Z czego to wynika? System jest bardzo przejrzysty i znany dlatego nigdy nie usłyszysz, że nie da się na nim nic zrobić.