Ile kosztuje strona internetowa na WordPress?

Bardzo ważne a zarazem często zadawane pytanie na które jest tak wiele odpowiedzi jak wiele jest firm, zajmujących się projektowaniem stron internetowych. Duża część znanych firm proponuje ceny pomiędzy 2 – 5 tys. zł.

Jakie czynniki wpływają na cenę strony internetowej na WordPress?

  • Wielkość strony (ile ma planowanych podstron)
  • Czy strona internetowa ma być stworzona na szablonie czy indywidualnym projekcie graficznym
  • Czy witryna internetowa ma posiadac wersje językowe, jeżeli tak to ile
  • Czy są przewidziane jakieś dodatkowe moduły (przez moduł rozumiemy, specjalne funkcjonalności strony np. interaktywny formularz zapisu na kursy)
  • Czy dostaniemy od kontrahenta zdjęcia czy też będziemy musieli je zakupić ze stocku
  • Czy piszemy teksty czy dostaniemy od klienta

Ile kosztuje prosta strona internetowa na WordPress?

I tutaj jest kolejny warunek, ponieważ 10 podstron może zawierać bardzo dużą ilość tekstu, która wpływa na wydłużenie projektu czyli na jego cenę. Czyli wbrew pozorom 10 bardzo rozbudowanych podstron może być podobna cenowo co nawet 30 podstron w małą ilością tekstu. Z tym zdaniem rodzi się pytanie co rozumiem przez małą ilość tekstu? Mała ilość tekstu to od 500 – 3500 znaków.

Czy 3500 znaków na podstronę to mało czy dużo?

W wielu projektach, które miałem przyjemność realizować średnia ilość tekstu wynosiła +- 3000 znaków na podstronę. Jest to około jedna kartka A4 czystego tekstu.

Strona www WordPress z 10 podstronami – cena

Wracając do tematu ceny, to za stronę internetową z 10 podstronami z małą ilością tekstu zapłacisz u mnie 2500 zł netto. Wiele osób się pewnie teraz zdziwi/zszokuje ceną i narodzi się pytanie dlaczego tak dużo, jak freelancer weźmie 500zł… Zgadza się, freelancer weźmie 500zł za twoja strona, przy czym wytrzyma ona kilka miesięcy i na pewno ulegnie awarii mniejszej lub większej. Z czego to wynika?

Opowiem teraz o realiach rynku, aktualnie wiele szanowanych Web developerów bierze średnio około 150zł netto za godzinę pracy przy czym projekt strony nie da się zamknąć w 3 godzinach, ponieważ jest to technologicznie nie możliwe. Zatem osoby biorące niewiele za stronę mają świadomość, że nie mają nawet czasu, żeby dopracować projekt i tak właśnie (nawet nie celową) generowane są błędy, które mają bezpośredni wpływ na późniejsze funkcjonowanie witryny internetowej.

Dlaczego warto powierzyć projekt strony internetowej specjaliście?

Specjalistą nazywam osobę, która pracuje kilka lat w branży Web developingu i ma na swoim koncie dużą ilość projektów lub kilka ale bardzo dużych (nawet do teraz realizowanych). Dlaczego specjalista? Odpowiedź jest prosta, ponieważ jest osobą świadomą i umie ocenić po wstępnym wywiadzie ile czasu pochłonie projekt i realnie i sensownie wycenić. Dzięki dobrej wycenie faktycznie zapłacisz więcej, jednak masz świadomość, że strona internetowa na WordPress będzie wykonany zgodnie z wytycznymi i będzie działać nawet kilka lat.

Czy gotowy projekt strony internetowej to wszystko czego potrzebujesz aby być w sieci?

Otóż nie, aby twoja strona internetowa funkcjonowała w internecie musisz zaopatrzeć się w domenę i serwer. Czym jest domena? Domena jest to po krótce nazwa, pod jaką będzie wyświetlana twoja strona internetowa. W takim razie czym jest ten serwer? Serwer jest to po krótce miejsce gdzie będą się znajdować pliki twojej strony i specjalny interpreter, który pozwoli ją wyświetlać.

 

Dlaczego warto mi powierzyć projekt swojej strony internetowej?

Ponieważ działam na rynku Polskim od przeszło 3 lat i mam na swoim koncie przeszło 70 serwisów internetowych. Wykup pakiet strona + domena + serwer u mnie a zapłacisz tylko za stronę internetową.