Link Building

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to nie tylko frazy znajdujące się w tekstach na stronie. To także szereg innych działań, które sprawiają, że strona internetowa staje się atrakcyjniejsza dla Google Jednym z takich rozwiązań jest pozyskiwanie linków pozycjonujących do witryny (link building SEO). Jeśli planujesz wsparcie swojej strony poprzez odnośniki zewnętrze, zobacz ofertę naszego sklepu SEO.

Wyświetlanie 1–120 z 128 wyników

Czym jest link building?


Link building ogólna nazwa na działania, by do stron prowadziło jak najwięcej linków, czyli odnośników. Dlaczego trzeba do tego dążyć, aby strona znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania? Jest na to bardzo prosta odpowiedź. Im więcej linków prowadzi do strony, tym jest ona oceniana przez wyszukiwarkę jako bardziej wartościowa, opiniotwórcza itp. Wynika to z faktu, że skoro inne strony zachęcają do odwiedzenia jej, to znaczy, że treści zawarte na niej są warte uwagi, a produkty atrakcyjne. Linkiem, który będzie prowadził do strony internetowej, może być zwykły adres URL. To najbardziej naturalna i bezpieczna forma link buildingu. Linki mogą pojawiać się także pod postacią brandu (nazwa firmy), anchora tekstu (np. Fraza kluczowa), obrazu, czy po prostu przycisku, w który należy kliknąć. Podsumowując, link building to wszelkie działania, które mają na celu pozyskanie jak największej liczby miejsc w sieci, które umieszczą na swojej stronie internetowej link do Twojej witryny. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie lokalizacje linku są dla wyszukiwarek tak samo atrakcyjne. My wiemy, które źródła są wartościowe i poprawią pozycje fraz kluczowych Twojej strony bądź sklepu.

Podział linków prowadzących do strony


Ułatwienie w zrozumieniu link buildingu oraz jasność na temat wartości poszczególnych linków może przynieść znajomość klasyfikacji linków. Pierwszy podział rozróżnia linki w zależności od tego, gdzie zostały umieszczone:

 • Linki zewnętrzne — to linki umieszczone na zewnętrznych stronach internetowych, czyli np. na blogu znajomego, czy w serwisie zapleczowym.
 • Linki wewnętrzne — to odnośniki znajdujące się w obrębie danej witryny. Ułatwiają one wyszukiwarce analizę strony i jej hierarchii. Przykładem może być, kiedy link umieszczany jest na firmowym blogu działającym w ramach firmowej strony i jest on odnośnikiem do oferty danej firmy.

Jest to jeden z podstawowych podział linków. Można też wyróżnić inne podziały ze względu na:

 • typ — podział na linki nofollow i dofollow,
 • opis odsyłacza — informujące parametry wyszukiwarek o opisie linku. Wśród nich można wyróżnić takie opisy jak URL, brand, ZMA czy EMA.
 • wygląd — charakteryzuje głównie odnośniki graficzne.

Jak pozyskać linki dla swojej strony internetowej?


Wiele osób będzie zastanawiało się, jak zatem pozyskać linki do swojej strony. Może wydawać się to problemem szczególnie w przypadku kiełkujących firm, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na rynku. Na szczęście jest kilka sposobów pozwalających pozyskać linki. Jeśli chodzi o link building, biznesy mogą postawić na katalogi stron internetowych. Umieszczane są w nich opisy stron internetowych oraz odnośniki. Katalogi nie powinny być jedynym źródłem pochodzenia linków, a raczej jedną z opcji pozwalającą na zdywersyfikowanie źródeł ich pochodzenia. Kolejnym sposobem na pozyskiwanie linków są social media. Można prowadzić w nich własne profile, ale też dołączać do grup czy dzielić się linkami za pośrednictwem profili innych firm. Warto jednak dodać, ze social media jako miejsce dla odnośników nie jest bezpośrednim czynnikiem wpływającym na pozycjonowanie strony internetowej. Bardzo popularnym sposobem na pozyskanie linków było umieszczanie ich na forach internetowych. Posty na forach, linki z sygnatur oraz linki z profili to idealne rozwiązania, które urozmaiceją profil linkowy. Do tego warto zdobyć linki nofollow np. w postaci komentarzy z artykułów. Wszystkie te formy linków można zamówić w naszym seo sklepie.

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na link building?

Mogłoby się wydawać, że wszystkie działania będą bezcelowe i nieefektywne, skoro wiele miejsc nie jest traktowanych jako odpowiednie źródło pochodzenia linku. Najlepiej działającymi sposobami na linkowanie jest umieszczenie odnośników do stron w ramach wpisów gościnnych oraz artykułów branżowych. Wynika to z faktu, że strony internetowe jak poczytne blogi, czy strony internetowe o podobnej charakterystyce działalności, będą uznawane przez Google za rzetelne źródło. Taki wpis zwykle ma formę współpracy między firmami lub jest on umieszczany na danej stronie za odpowiednią opłatą. Korzyści z takiej współpracy to po pierwsze, wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania, a po drugie duże prawdopodobieństwo, że czytelnicy danej strony odwiedzą także naszą witrynę. Nie można zapomnieć o tym, że liczne publikacje na poczytnych stronach internetowych pozwalają wykreować wizerunek specjalisty w danej dziedzinie.

Korzyści płynące z link buildingu


 • wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania,
 • zwiększenie rozpoznawalności marki/produktu,
 • umacnianie pozycji na rynku,
 • możliwość publikowania nie tylko linków, ale także artykułów sponsorowanych,
 • kreowanie wizerunku specjalisty i lidera w danej branży,
 • potencjalni klienci i kontrahenci mają większą szansę trafić na naszą stronę internetową,
 • link building jest rozwiązaniem, które sprawdzi się bez względu na rodzaj witryny, np. dla sklepu internetowego i dla strony firmowej,
 • przy jednoczesnym wykorzystywaniu link buildingu i innych metod pozycjonowania, strona ma szansę znaleźć się naprawdę wysoko w wynikach wyszukiwania.

Jak wdrożyć link building?


Wdrażanie link buildingu można prowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to samodzielne umieszczanie linków na forach internetowych, w social mediach oraz w katalogach firm. Można też rozpocząć współpracę z blogerami lub swoimi partnerami biznesowymi, by wymieniać się treściami. Można także umieszczać wpisy na serwisach zapleczowych. Innym rozwiązaniem może być podjęcie współpracy z seo sklepem, takim jak nasz :) Dzięki naszym usługom i doświadczeniu zaoszczędzisz czas i uzyskasz lepsze wyniki.

Wyświetlanie 1–120 z 128 wyników