Motyw Bigboom

Niedawno zostałem poproszony o przetestowanie gotowego motywu sklepu internetowego o nazwie BigBoom promowanego przez firmę Templatemonster. Co ciekawe motyw okazał się być bardzo dobrze skonstruowany. W tym artykule przedstawię wam zalety tego motywu oraz jak go obsługiwać i zainstalować.

Instalacja motywu na serwerze

Sam proces instalacji jest naprawdę bardzo prosty, po zakupieniu naszego motywu otrzymamy paczkę z 3 katalogami, katalog bigboom, katalog bigboom-child i documentation.

Katalogi bigboom i bigboom-child należy przenieść na nasz serwer FTP i dodać w katalogu Themes. Po przeniesieniu należy zalogować się do naszego panelu administracyjnego, wejść w motywy i uruchomić motyw Bigboom-child.

Czemu nie sam Bigboom?

A otóż Bigboom child jest odwołaniem do katalogu naczelnego Bigboom, przy czym możemy kopiować pliki źródłowe z katalogu Bigboom i je nadpisywać w katalogu Bigboom-child. Takie działania mają sens w momencie kiedy wiemy, że motyw będzie aktualizowany przez jego autorów. Zapisując swoje zmiany w katalogu Child sprawią, że mimo updatu motywu nasze zmiany i tak zostaną.

Wtyczki motywu Bigboom

Po uruchomieniu naszego motywu, wygenerują nam się nowe pole takie jak „Install plugins” (w Wyglądzie), autorzy zapewnili nam naprawdę dużą gamę wtyczek do instalacji. Co ważne są to sprawdzone wtyczki, które są cały czas aktualizowane, dzięki czemu stabilne z aktualnymi wersjami WordPress. Wśród tych wtyczek znajdziemy np. Revolution slider czy VisualComposer, który pozwoli nam na edycję strony w trybie rzeczywistym.

Jednak najważniejszą wśród owych wtyczek jest OVC Panel, ponieważ pozwoli nam zaimportować cały wygląd motywu wraz z testowymi produktu.

Po instalacji OVC Panel wchodzimy w niego i klikamy import demo. W tym momencie system automatycznie pobierze i zainstaluje wszystkie potrzebne wtyczki wraz ze stylami strony.

Wygląd motywu

Sam wygląd motywu jest naprawdę ciekawy i nowoczesny. Na stronie nie zabraknie sliderów, ruchomych produktów czy też informacji o aktualnych promocjach. Tak skonstruowany motyw jest zdecydowanie dostosowany do standardów projektowania UX.

Zatem zakupując ten motyw dostajesz gotowe narzędzie marketingowe, które wystarczy wypromować np. przez pozycjonowanie organiczne lub płatne reklamy w Google.

Pamiętajmy, że bez skutecznego marketingu nawet najpiękniejszy sklep internetowy na świecie nie będzie udanym projektem i będzie generował tylko straty.

Edycja stron

podstrony i kliknąć „Front Editor”. Dzięki wtyczce Visual Composer, możemy kreować wygląd naszej strony bez większej znajomości CSS czy też HTML. Sama wtyczka posiada wiele gotowych komponentów, które wystarczy przeciągnąć na miejsce gdzie mają się wyświetlić. Cały proces edycji takiej strony jest naprawdę przyjemny i przyśpiesza proces kreowania wyglądu strony internetowej.

Podsumowując

Cały motyw jest bardzo dobrze dostosowany do instalacji nawet przez laika. Autorzy wykonali naprawdę dobrą pracę, a co ważne motyw jest dostępny na stronie Templatemonster w atrakcyjnej cenie. Jeżeli nie czujesz się na siłach aby zrobić to samemu, zapraszam do kontaktu a za drobną opłatą zainstaluję całość za Ciebie.