Zastanawiasz się, który produkt wybrać? Pomożemy! Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Pozycjonowanie stron Włocławek

Jeżeli posiadasz już stronę internetową, to zauważasz, że samo jej istnienie nie przynosi wielkich korzyści – czemu tak się dzieje? Otóż w sieci są setki tysięcy stron a sama wyszukiwarka Google musi dobrać najtrafniejsze wyniki na odpowiednie zapytania i tutaj na ratunek przychodzi pozycjonowanie strony internetowej.

Na czym polega pozycjonowanie?


Samo pozycjonowanie polega na osiągnięciu jak najwyższych wyników na dane zapytania, za nadawanie pozycji odpowiadają specjalne roboty Google, które weryfikują stronę pod wieloma aspektami np. ilości, jakości i merytoryczności treści, optymalizacji kodu strony, ilości linków prowadzących do naszej witryny czy samej popularności naszej marki. Docelowo samych parametrów na jakie patrzy robot wyszukiwarki jest znacznie więcej patrząc także na czynniki behawioralne.

Rolą pozycjonera jest zadbanie o wszystkie wyżej wymienione elementy oraz reagowanie na bezpośrednie zmiany algorytmu. Algorytm Google stale się rozwija i bierze pod uwagę nowe czynniki i czasem kolokwialnie mówiąc „zmienia zasady gry”.

Czy pozycjonowanie stron się opłaca?


Najprościej mówiąc tak, pozycjonowanie jest bardzo opłacalne patrząc z perspektywy całego rozwijającego się przedsiębiorstwa, jednak są pewne wyjątki. Niektóre branże niestety nie nadają się na pozycjonowanie – wynika to z kilku czynników:

– Ze zmienności oferty – dobrym przykładem są wszystkie firmy zajmujące się szkoleniami, zazwyczaj szkolenia są planowane maksymalnie pół roku do przodu a niektóre szkolenia są na tyle konkurencyjne, że czas potrzebny na wypozycjonowanie przekroczy sam termin szkolenia. W takich branżach zdecydowanie polecamy Google Ads

– Olbrzymia konkurencyjność – przez taki parametr rozumiemy np. pożyczki kredytowe, banki, chwilówki. Są to branże, gdzie w pozycjonowanie co miesiąc inwestowane są dziesiątki tysięcy złotych, a sami konkurencji są lata na rynku i można powiedzieć, że bardzo ciężko jest się dostać do top10 na bardzo wyszukiwalne frazy.

Cała reszta jak najbardziej ma duże szanse na zaistnienie na bardzo dobrych pozycjach w wyszukiwarce Google.

Jakie są zalety pozycjonowania stron w Włocławku?


1. Zwiększenie rozpoznawalności marki – decydując się na pozycjonowanie zagwarantujemy ci wzrost rozpoznawalności marki, dzięki ogólnej widoczności w wynikach wyszukiwania.

2. Zwiększenie ruchu na stronie – zadbamy aby wszystkie nasze działania doprowadziły do doprowadzenia jak największej ilości potencjalnych klientów.

3. Wzrost zysków i rozwój firmy – pozycjonując swój serwis dotrzesz do bardzo dużej ilości potencjalnych klientów co bezpośrednio przekłada się na zyski i możliwość rozwoju biznesu.

4. Stabilność – samo pozycjonowanie zapewnia efekty długofalowe, czyli nawet jeżeli zrezygnujesz z pozycjonowania to część fraz, która była już wysoko nie przepadnie od razu – czas jest zależny od konkurencji i ich działań

5. Elastyczne koszty – pozycjonowanie jest najtańszą formą marketingu, porównując z reklamą telewizyjną, radiową czy banerami.

Jak wygląda proces pozycjonowania w Włocławku?


Sam proces jest dosyć długi ale w każdej renomowanej agencji powinien zacząć się identycznie czyli:

1. Dobranie fraz kluczowych na jakie będziemy pozycjonować serwis

2.Proces zdobywania kodów dostępowych – na tym etapie prosimy klienta o podanie nam danych do strony internetowej oraz serwera FTP w celu możliwości podjęcia działań.

3. Analiza konkurencji – podczas podstawowych działań, sprawdzamy kim jest nasza konkurencja ile lat są na rynku i jakie działania podjeli aby być tak wysoko, na tej podstawie jesteśmy w stanie przygotować wstępną strategię pozycjonowania.

4.Podstawowa optymalizacja strony/sklepu – na tym etapie ustawianie najistotniejsze elementy czyli meta title oraz optymalizujemy treści strony (nasycamy frazami kluczowymi zachowując ład treści).

5. Link Building – Zdobywamy wartościowe linki z zewnętrznych serwisów w celu zwiększenia autorytetu naszej domeny (w myśl zasady im więcej wartościowych serwisów o nas mówi/odsyła do nas tym lepiej)

6. Wprowadzamy zaawansowaną optymalizację – poprawiamy sam kod oraz wszystkie elementy strony zgodnie z wytycznymi wyszukiwarki.

7. Analizujemy zachowanie wyszukiwarki Google

Ile kosztuje pozycjonowanie stron w Włocławku?


Najchętniej dodalibyśmy tutaj gotową tabelę z cennikiem, jednak to nie jest takie proste, ponieważ cena jest zależna bezpośrednio od branży w jakiej będziemy działać – każda branża różni się od siebie koniecznymi działaniami i czasem w jakim możemy osiągnąć dobry efekt. W celu zapewnienia jak najkrótszego czasu pozycjonowania zawsze przygotowujemy kilka wariantów – ten najbardziej optymalny i ten z dłuższym procesem, jeżeli chcesz uzyskać rzetelną wycenę zapraszamy do kontaktu.

Seohelp.pl– pozycjonujemy firmy z Włocławka


Jako agencja SEO, działamy na terenie Włocławka od kilku lat, na swoim koncie mamy wiele pomyślnie zrealizowanych projektów pozycjonowania stron. Zapraszamy do dołączenia do tego licznego grona abyś ty i twoja firma także istnieli w sieci.