Zastanawiasz się, który produkt wybrać? Pomożemy! Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Pozycjonowanie stron Zabrze

Nasza agencja SEO już od lat zajmuje się pozycjonowaniem stron internetowych w Zabrzu. Świadczymy usługi dostosowane do potrzeb sklepów internetowych, firm działających na terenie całego kraju oraz wykonujących działalność lokalną. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego sposobu promowania swojej strony internetowej. Jeśli potrzebne jest lokalne pozycjonowanie strony www, możesz liczyć na nasze usługi.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie strony internetowej to sposób, aby znalazła się ona w naturalnych wynikach wyszukiwania Google np. w Zabrzu. Jest to szereg działań mający na celu nadanie stronie internetowej takich cech, aby była ona wysoko oceniana przez algorytmy wyszukiwarek. Co więcej, wysoka pozycja nie będzie wynikać wówczas z płatnej reklamy, ale z naturalnych, pozytywnych cech stron. Obecnie można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje pozycjonowania. Pierwszy z nich to tzw. pozycjonowanie szerokie. Jest ono idealne dla firmy działających na rozległym terenie, np. całej Polski. Muszą one wówczas zainteresować potencjalnych klientów z całego kraju. Przykładem takich stron są sklepy internetowe, które sprzedają swoje produkty bez względu na lokalizację odbiorcy. Drugim rodzajem jest pozycjonowanie lokalne. Jego celem jest dotarcie do klientów z danego obszaru. Nierozerwalnie wiąże się z frazami określającymi usługę lub produkt i lokalizację. W naszym przypadku mogłaby być to np. fraza pozycjonowanie Zabrze. W ten sposób dotrzemy do potencjalnych klientów z Zabrza, którzy poszukują usługi pozycjonowania.

Jak przebiega pozycjonowanie strony internetowej?

Jak można się domyślić, jeśli potrzebne są działania SEO w Zabrzu, możesz skorzystać z usług oferowanych przez naszą agencję. Warto wcześniej dowiedzieć się jednak, jak przebiega proces pozycjonowania i jakie działania się na niego składają. Należą do nich:

 • Audyt SEO strony internetowej — pozwala na określenie, co w stronie internetowej powinno zostać zmienione oraz jakie działania należy wdrożyć, aby pozycjonowanie było skuteczne.
 • Analiza konkurencji, która pozwala określić jakie działania wdraża konkurencja i jakie przynoszą one rezultaty.
  Dobór odpowiednich metod pozycjonowania — zazwyczaj chodzi o ich dobranie do rodzaju strony. Jest część działań, które sprawdzają się bez względu na rodzaj pozycjonowania.
 • Opracowanie planu działania, który pozwoli wdrożyć działania sprawnie i w odpowiedniej kolejności.
  Wdrażanie działań — to mozolny etap. Warto pamiętać, że pozycjonowania nie da się wdrożyć w tydzień, czy miesiąc. To stała praca, która jednak przynosi dobre rezultaty.
 • Monitorowanie ruchu na stronie.
 • Analiza rezultatów, m.in. poziomu zmiany odwiedzających w klientów.

Trzeba pamiętać, że wszystkie wymienione wyżej działania wymagają cierpliwości i odpowiedniego przygotowania. Inaczej pozycjonowanie może zostać wdrożone niedbale.

Pozycjonowanie stron Zabrze – korzyści

Pozycjonowanie lokalne przynosi firmie wiele korzyści. Po pierwsze jest ono sposobem na promowanie się w internecie tak, by dotrzeć do określonej grupy klientów. Po drugie stanowi ono idealny sposób, aby stać się marką rozpoznawalną na danym obszarze. Jest to kluczowe, gdyż pozwala na zyskanie zaufania potencjalnych klientów, ale także wyprzedzenie konkurencji, która nie promuje się w internecie. Po trzecie firma promująca się w sieci będzie uchodzić na nowoczesną i postępową. Będzie to plusem dla każdego użytkownika internetu, bez względu na wiek oraz jego motywację do używania globalnej sieci. Nie można zapomnieć także o tym, że dobrze przygotowana strona internetowa to oznaka profesjonalizmu. Dobrze przygotowane treści, jasny układ strony oraz intuicyjny design są oznaką, że firma dba nie tylko o swój wizerunek, ale także o osoby odwiedzające witrynę. Może być to interpretowane tak, że podobnie będzie dbała o swoich klientów i powierzone zlecenia.

Wsparcie pozycjonowania lokalnego w Zabrzu

W przypadku, kiedy chce się wdrożyć kompleksowe działania SEO Zabrze i okolice powinny korzystać także z innych działań wpływających na pozycję w wynikach Google. Są to działania skuteczne bez względu na to, czy preferowane jest pozycjonowanie szerokie, czy też lokalne. Oto one:

 • Optymalizacja kodu strony,
 • Uproszczenie struktury strony, aby była przystępna dla użytkowników,
 • Wdrożenie linkowania zewnętrznego i wewnętrznego,
 • Dodawanie wartościowych, merytorycznych treści,
 • Wykonanie mobilnej wersji strony internetowej,
 • Umieszczenie na stronie fotografii, ilustracji, wykresów i diagramów i opisami.

Wszystkie te działania w połączeniu z pozycjonowaniem lokalnym przyniosą wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jeśli chcesz samodzielnie pozycjonować swoją stronę, zobacz, co oferuje nasz sklep SEO.