Skuteczne pozycjonowanie restauracji

Czy istnieje biznes, który nie skorzysta na umiejętnie przeprowadzonej kampanii pozycjonowania i optymalizacji? Odpowiedź brzmi: tylko na kartach książek historycznych. We współczesnym świecie do klientów docieramy przede wszystkim online. Dotyczy to w dużej mierze sklepów internetowych, ale także firm, które nastawione są głównie na stacjonarnych klientów lokalnie. Nie masz pewności, co łączy SEO i pełną salę w Twojej restauracji? Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się sam.

Realny wymiar SEO – pozycjonowanie lokalne

Obracając się w świecie marketingu internetowego, trudno nie natknąć się na temat SEO. O znaczeniu pozycjonowania najczęściej słyszymy w kontekście e-commerce, ale w rzeczywistości to temat, którego nie powinny pomijać także biznesy lokalne. Zwłaszcza, że zarówno algorytmy wyszukiwarki Google, jak i narzędzia, które ta udostępnia przedsiębiorcom, wyraźnie stawiają na lokalne wyniki wyszukiwania.

Co to oznacza dla Ciebie – właściciela restauracji lub punktu gastronomicznego? Przede wszystkim to, że dobrze prowadzony marketing internetowy dla gastronomii musi znaleźć się jak najszybciej na liście Twoich priorytetów. Poniżej postaramy się przedstawić kilka tricków, dzięki którym Twoja restauracja przeżyje oblężenie klientów. Jeśli mimo to nie wiesz, jak odnaleźć drogę w dżungli SEO, to nie problem – zespół SEO Cymes powstał, byśmy mogli zostać Twoimi przewodnikami.

Marketing internetowy dla gastronomii – jak to działa?

Jeśli prowadzisz biznes gastronomiczny w malutkim miasteczku, być może należysz do szczęśliwców, którzy śmiało mogą się nazwać monopolistami lokalnego rynku. Ale nawet w takich okolicznościach nie zaprzeczysz pewnie, że baza Twoich klientów jest dosyć mocno ograniczona i przydałoby się jej odświeżenie czy ekspansja. Dużo bardziej prawdopodobne jest, że jesteś jednym z tysięcy właścicieli restauracji w dużym mieście, a Twoja codzienność to także zacięta walka z wciąż rosnącą konkurencją.

Dobra wiadomość jest taka: wiemy, jak sprawić, by Twoja konkurencja została daleko w tyle. Mamy dla Ciebie fantastyczną ofertę SEO dla restauracji, która pozwoli Ci na złapanie oddechu i skoncentrowanie się na tym, co naprawdę ważne – komponowaniu wspaniałych potraw dla Twoich gości! Zanim jednak przejedziemy do szczegółów tej propozycji, chcemy wyjaśnić Ci, dlaczego jest tak ważna.

Pozycjonowanie restauracji – od czego zacząć i jak je zrozumieć?

Najlepiej zacznij od małego ćwiczenia. Ta prosta wizualizacja uzmysłowi Ci, czego tak naprawdę poszukuje w Sieci Twój klient i co się stanie, jeśli nie zadbasz o marketing internetowy dla gastronomii.

Wyobraź sobie, że w porze obiadowej, w obcym mieście, wchodzisz do restauracji, która akurat była po drodze. Jej wysmakowany, elegancki wystrój zapiera Ci dech w piersi – wiesz już, że to wnętrze, w którym czeka Cię coś niebanalnego. Kelner wskazuje Ci miejsce przy stoliku, siadasz, czekasz, i nagle orientujesz się, że coś jest nie tak. Twój głód narasta, a tymczasem personel lokalu nie tylko nie kwapi się, by przyjąć Twoje zamówienie, ale zabiera wszystkie karty menu z okolicy i wybiega z nimi na zaplecze!

Co robisz w tej absurdalnej sytuacji? Oczywiście wychodzisz, kręcąc głową z irytacją i niezrozumieniem. Ostatecznie lepiej będzie zjeść bułkę z pobliskiego sklepiku, niż próbować dogadać się z tymi dziwnymi ludźmi.

SEO i usability – nie pozwól klientom wyjść z niczym!

No dobrze – zapytasz – przeczytałem, i co z tego wynika? To bardzo proste – skuteczne pozycjonowanie restauracji jest właśnie po to, by Twoi klienci nie zniknęli tak szybko, jak się pojawili. Restauracja z powyższej metafory to Twoja strona www. Jej wystrój stanowią wszystkie elementy designu i grafiki, które dzięki autorom kodu i zdjęć stanowią wspólną całość. Wliczamy tu także estetykę czcionki, a nawet wartość merytoryczną samych tekstów.

Jeśli masz to dopięte na ostatni guzik – świetnie, ale uwaga! Jadłodajnia, restauracja czy jakikolwiek inny punkt gastronomiczny to nie miejsce, gdzie ludzie zostaną dla samego wystroju. Ta sama zasada dotyczy Twojej strony internetowej. Jeśli brakuje jej użyteczności dla odwiedzającego (UX), mogłaby się sprawdzić co najwyżej jako strona muzeum sztuki nowoczesnej.

Twój klient chce przede wszystkim łatwo odnaleźć menu, przyjrzeć się oferowanym przez Ciebie potrawom, zarezerwować stolik i sprawdzić, gdzie w okolicy jest najbliższy parking. Jeśli mu tego nie dasz – zarówno w lokalu, jak i w Sieci, dzięki dobremu SEO dla restauracji – bez zbędnych sentymentów uda się do konkurencji. Tam zaś zamówi swoją potrawę jednym kliknięciem dużego, widocznego buttona, choćby i jego kolor zupełnie zgrzytał z kolorem tła.

SEO od kuchni – Twoje cele, nasz plan

Z pozycjonowaniem bywa trochę podobnie, jak z gotowaniem. Nie zawsze wystarczy znać dokładną listę składników czy kolejność wykonania czynności, by wyczarować idealną potrawę. Czasem potrzeba jeszcze czegoś – doświadczenia i intuicji szefa kuchni, które potrafią nadać pozornie prostemu daniu niepowtarzalnego smaku. Dlatego właśnie zapraszamy Cię, byś nam zaufał, a my podzielimy się z Tobą naszym sekretnym składnikiem.

O kompetencjach naszej agencji świadczy najlepiej liczba udanych projektów z zakresu pozycjonowania i optymalizacji, co potwierdzają konkretne statystyki ze stron naszych klientów. W przygotowanym specjalnie dla Ciebie menu SEO znajdziesz między innymi:

wielowątkowy, szczegółowy audyt SEO, który pomoże usunąć błędy w obrębie Twojej strony lub stworzyć nową, doskonale zoptymalizowaną witrynę,
spersonalizowaną strategię działania, która uwzględnia potrzeby Twojej restauracji oraz kierunek, w którym pragniesz ją rozwijać,
optymalizację Twojej strony internetowej, dzięki której podbije ona ranking Google,
treści wysokiej jakości – content marketing, od którego Twoi klienci nabiorą apetytu,
wartościowe, stabilne linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne, podnoszące wiarygodność Twojej firmy.

Przepis na sukces od Google – powiemy Ci, jak!

Marketing internetowy dla gastronomii to coś, co potrafimy najlepiej. Krok po kroku pokażemy Ci, jak podnieść widoczność Twojej witryny, zbudować markę i popularność na bazie opinii klientów oraz utrzymać ich zaufanie przez ożywioną interakcję w Sieci. Narzędzia, na których skoncentrujemy się, by Twoi pracownicy mieli pełne ręce roboty, to:

Google Ads – kampania, która może stać się początkiem mody na Twój lokal,
Google Moja Firma oraz Google Maps – dzięki wizytówce klienci będą mogli zarezerwować stolik lub wybrać coś pysznego u Ciebie już z poziomu wyszukiwarki,
Google Street View, gdzie pokażesz przyszłym klientom, jak prezentuje się wnętrze Twojego lokalu,
Lokalni Przewodnicy Google – SEO dla restauracji naszego autorstwa pomoże Ci zdobyć nowych klientów, którzy za darmo stworzą reklamujące Twój lokal recenzje, i wiele innych tajników naszej kuchni, którymi nie dzielimy się z każdym!

Wielu restauratorów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie pole do popisu dają im dostępne dla firm narzędzia Google. Na szczęście dzięki współpracy z naszą agencją Ty unikniesz takiego błędu.

Social media dla gastronomii – wszystkie smaki Internetu

Twój lokal ma już zapewne swój fanpage na Facebooku, na którym pojawiają się promocje, zmiany w menu czy informacje o zmianie godzin otwarcia. Podpowiemy, jak go zaktywizować na tyle, by pod każdym postem znalazło się miejsce na pełną emocji dyskusję klientów. Dowiesz się od nas, jak najskuteczniej – i zupełnie uczciwie – zabiegać o korzystne opinie czy recenzje, by w pozycjonowaniu Twojej restauracji wzięli udział także wdzięczni klienci.

Nie bez znaczenia jest także wiedza o umiejętnym radzeniu sobie z negatywnymi komentarzami, które często bywają elementem przemyślanej strategii konkurentów. Tu także mamy do zaoferowania sprawdzony, prosty plan, który w szybkim tempie pozwoli Ci opanować tego typu sytuacje. A co poza Facebookiem? Agencja SEO Cymes jako młody, dynamiczny zespół, bez problemu wprowadzi Cię w tajniki Twittera, Instagrama czy Snapchata.

Współpraca z Display – wycena za darmo na dobry początek!

Czy jesteś już przekonany, że pozycjonowanie restauracji to element, którego brakowało w rozwoju Twojej firmy? W takim razie nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko zobaczyć na własne oczy nowe możliwości, które się przed Tobą otworzą. By stworzyć Ci obiecujący start na tej drodze, nasza agencja ma do zaproponowania usługę wyceny SEO dla Twojego lokalu – zupełnie za darmo i bez żadnych ukrytych kosztów!

Przyjrzymy się uważnie dziedzinom, w których Twoja obecność internetowa potrzebuje udoskonalenia, byś mógł od razu zacząć wprowadzać znaczące zmiany. Jeśli się na to zdecydujesz, jest duża szansa, że za pół roku nie będziesz mógł uwierzyć, jak ekspresowo rozwinęła się Twoja restauracja. Nasz zespół z radością podejmie każde wyzwanie, jakie przed nami postawisz, a po skończonej pracy chętnie wpadniemy do Ciebie na Twoje popisowe danie!