Strony internetowe WordPress

Wiele osób prowadzących własny biznes napotyka taki moment w którym muszą podjąć decyzję na jakim systemie CMS ma być zbudowana ich nowoczesna strona internetowa. Rynek systemów CMS jest naprawdę duży wśród najpopularniejszych możemy wymienić: Joomla, WordPress, Drupal. Są to systemy, które cały czas się rozwijają i starają się utrzymywać najwyższy stopień bezpieczeństwa. Jednak wśród tej mocnej trójki wyróżnia się tylko jeden, który zapewnia bezpieczeństwo i przyjazny interfejs edycyjny dla „laika”, jest nim WordPress. W dalszej części artykułu przedstawie ci główne cechy/zalety systemu WordPress.

Dlaczego warto budować stronę na systemie WordPress?

Istnieje kilka kluczowych cech dla których warto rozważyć zakup strony internetowej na systemie WordPress, jest to między innymi:

Popularność

Zdecydowanie pierwszą cecha dla której warto zbudować stronę na WordPressie jest jego popularność. W samej polsce są tysiące web developerów, którzy wspierają i pracują na tym systemie, zatem nie ma możliwości abyś został sam z własną stroną bez wiedzy jak ją edytować.

Dlaczego poruszyłem tą cechę jako pierwszą?

Często nowi klienci pytają czy nie było by lepiej zbudować stronę na autorskim systemie CMS. Na co ja odpowiadam, że jak najbardziej dedykowane systemy są dobre nie da się zaprzeczyć, charakteryzują się czystym i funkcjonalnym kodem (idąc za tym wysoką ceną), jednak jeżeli firma, która utworzyła tą stronę przestanie ją wspierać to istnieje duża szansa, że zostaniesz z tą stroną sam, a inni będą ci składać ofertę aby zrobić po prostu nową stronę.

Zatem wybierając system WordPress zapewaniasz sobie bezpieczeństwo, stabilność i pewność że nigdy nie zostaniesz ze stroną sam.

Tworzenie stron na WordPress – bezpieczeństwo

Kolejną ważną cechą jest bezpieczeństwo o które w tych czasach jest dosyć ciężko. Wraz z rozwojem technologii wrasta poziom zagrożeń w sieci. System wordpress jest bardzo często aktualizowany przez swoich twórców (kwestie dodatkowych zabezpieczeń) i dzięki dbaniu o aktualizowanie systemu, wtyczek(dodatków) i motywu (informację o aktualizacji motywu w kolejnym artykule) mamy 100% pewności, że żaden wirus nie dostanie się na naszą stronę internetową.

Zagrożenie pojawia się dopiero w momencie kiedy przestajemy wykonywać wymienionych działań, jeżeli twoja strona została zawirusowana zapraszam do zapoznania się z moim artykułem o tym, jak usunąć wirusa z WordPress.

Czy aktualizowanie systemu WordPress wraz z wtyczkami i motywem jest trudne?

Sama aktualizacja WordPress jest dziecinnie prosta, wystarczy się zalogować do panelu administracyjnego strony (te dane powinien udostępnić Państwu twórca strony) i wejść przez menu w „Aktualizacje” ( menu znajduje się po lewej stronie ekranu na czarnym pasku, w tym wypadku interesuje nas punkt „Kokpit” i tam znajdują się „Aktualizacje”), a następnie kliknąć na przycisk „Aktualizuj teraz”.

Jeżeli chodzi o wtyczki (dodatki), które nie zawsze występują na stronach to należy być czujnym i nad tym powinien czuwać jakiś web developer, który ma świadomość co robi. Dlaczego? Ponieważ wtyczki to jest element, który bardzo często się wysypuje na stronie internetowej czyli powodują, że strona przestaje działać. W takim razie jak często powinno się je aktualizować? Moim zdaniem wystarczy aktualizować je średnio 1 raz na 1 miesiąc, w takiej częstotliwości nie będzie dużych przeskoków pomiędzy wersjami co spowoduje że strona się nie wysypie.

Zatem kupując stronę poinformuj web developera, że nie chcesz żadnych niewspieranych wtyczek na swojej stronie internetowej.

Przyjazny interfejs WordPress

Czas przejść do kolejnej cechy, jaką jest przyjazny interfejs.

Jeżeli weźmiemy sobie trzy najpopularniejsze systemy CMS (Joomla,Drupal,Wordpress) i porównamy je pod względem prostoty obsługi to zdaniem klientów system WordPress góruje nad resztą. Cały panel administracyjny został stworzony z myślą o użytkowniku, dodatkowo w sieci istnieje bardzo dużo poradników (filmów) opisujących jak się poruszać/edytować stronę internetową właśnie na tym systemie CMS. Tworząc stronę u mnie uzyskasz dedykowany poradnik „Jak zarządzać stroną internetową” oraz Support na cały 1 rok.

Pozycjonowanie strony na WordPress

System wordpress jest bardzo przyjazny dla Googla, wynika to z tego, że sam system był stworzony na potrzeby Bloga – czyli dostarczania treści (Google punktuje dodawanie wartościowych treści) z czasem rozbudowany do tworzenia stron internetowych. Sam system jest bardzo prosty w optymalizacji: automatycznie generuje przyjazne linki, wtyczkami np. Yoast możemy ustawić meta title i description, w pliku htaccess kompresje gzip oraz zachowanie pamięci cache.

Zatem decydując się na stronę na wordpress możesz sam realizować swoje cele marketingowe, dodatkowo edukując się poprzez wszelkie poradniki/filmy.

Strona WordPress cena

Jedna z kluczowych kwestii jeżeli chodzi o tworzenie internetowej strony na WordPress jest cena.

Bez lania niepotrzebnej wody powiem w prost Cena strony internetowej tworzonej przeze mnie jest zależna od wielkości serwisu oraz czy strona ma być projektem indywidualnym czy też szablonem. Cena strony internetowej na Worpress wynosi 2800 zł netto przy wybraniu indywidualnego projektu graficznego. Wiele osób zapyta dlaczego tak dużo?

Odpowiedź jest dosyć prosta. Aby strona internetowa powstała muszę napisać kilka tysięcy linii kodu + wybrać grafikę i ją odpowiednio oscylować w programie graficznym. Do ceny doliczony jest czas potrzebny na przeniesienie strony na serwer klienta. Podsumowując, kupując nową stronę u mnie musisz jedynie dostarczyć treści (grafiki jeżeli posiadasz) i pokazać stronę która się Panu podoba a ja postaram się stworzyć stronę na miarę Państwa biznesu. W takim świetle cennik strony na WordPress wydaj się przyzwoity, prawda? :).

Tworzenie stron WordPress cennik

Tylko u mnie zrobisz naprawdę dobrą stronę internetową na systemie CMS WordPress za dobrą cenę. Poniżej znajdują się 3 pakiety – standard,medium i premium. Najbardziej rekomendowanym pakietem według moich klientów jest pakiet medium, który zapewnia wszystkie potrzebne elementy jakie wymaga nowoczesna strona internetowa. Już dziś wybierz swój pakiet:

Strony WordPress Poznań – podsumowanie

Strony internetowe utworzone na systemie wordpress są przyjazne dla użytkowników, bezpieczne, proste w edycji i posiadają dobrą cenę.

Jeżeli jesteś zainteresowana zakupieniem projektu takiej strony to zapraszam serdecznie do. Masz pytania, wątpliwości zostaw komentarz a na pewno ci odpowiem 🙂